Lokalizacja

Kompleks biurowy klasy A  Arkada Business Park zlokalizowany jest w Bydgoszczy – ósmym największym mieście w Polsce. Zasób demograficzny w promieniu 50 kilometrów od miasta to 1 milion mieszkańców.

Dogodne położenie, młode i wykształcone społeczeństwo, duża liczba uczelni wyższych oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników decydują o wysokiej atrakcyjności inwestycyjnej Bydgoszczy.

ARKADA BUSINESS PARK jest zlokalizowany przy skrzyżowaniu najważniejszych arterii komunikacyjnych Bydgoszczy – droga nr 5 – połączenie północy z południem Polski, – droga nr 80 – wschód-zachód, dojazd do Warszawy.

Położenie w centralnej części Bydgoszczy przy głównym rondzie miasta – Rondzie Fordońskim, stwarza warunki łatwego dojazdu samochodem, jak i wysokiej dostępności najważniejszych linii komunikacji miejskiej, oraz swobodnego dojazdu rowerem.

Doskonałe położenie nad rzeką, a zarazem przy głównym rondzie z bardzo dobrze rozwiniętą siecią komunikacyjną gwarantuje najwyższy komfort pracy.

Biznes i styl życia

Bydgoszcz jest ośrodkiem dynamicznego rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych BPO/SSC. Wiele uznanych firm zdecydowało się na rozwój w Bydgoszczy. Miasto zostało okrzyknięte „Wschodzącą gwiazdą BPO”.
Zobacz więcej

Bydgoszcz jest rozwiniętym ośrodkiem akademickim. Wykształcenie kadry specjalistów, w tym informatyków, ekonomistów i lingwistów jest na wysokim poziomie, zapewniając ciągły dopływ talentów na rynek pracy.
Zobacz więcej

Bydgoszcz zapewnia atrakcyjne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. Średnie miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w 2014 roku wyniosło 3449 zł
Zobacz więcej

Bydgoszcz jest ośrodkiem kultury i rozrywki. Co roku odbywają się międzynarodowe imprezy Camerimage, Ster na Bydgoszcz. Opera, Filharmonia i Teatr Polski oferują różnorodny repertuar. Na uwagę zasługuję Stare Miasto oraz Wyspa Młyńska położone nad rzeką Brdą.
Zobacz więcej

Warunki biznesowe

1000000
Mieszkańców w promieniu 50 km
185000
Zarejestrowanych przedsiębiorstw w regionie
3450
Średnie wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw
22
Uczelnie wyższe w aglomeracji bydgosko-toruńskiej
85000
Studentów rocznie
80
Znajomość języka angielskiego wśród studentów w Bydgoszczy i Toruniu
1
W rankingu Banku Światowego na najlepsze warunki do prowadzenia biznesu w Polsce
9000
Pracowników z sektora BPO/SSC w Bydgoszczy
5,2
Stopa bezrobocia w Bydgoszczy