mar 27

Arkada Business Park wyrasta z ziemi

Budowa pierwszej z dwóch wież kompleksu biurowego Arkada Business Park przy rondzie Fordońskim nabiera tempa. Znacząco udało nam się przyspieszyć prace w stosunku do harmonogramu.

Zakończyliśmy prace ziemne z związane z wykonaniem części podziemnej budynku, poziomów -2 oraz -1. Obecnie realizujemy poziom +1 konstrukcji żelbetowej. Do końca marca planujemy wykonać w całości poziom +2. W kwietniu rozpoczniemy montaż instalacji wewnętrznych i sieci zewnętrznych.

Mimo dużych środków ostrożności związanych z realizacją inwestycji w bliskim sąsiedztwie pomnika przyrody – perełkowca japońskiego, sprawnie wykonaliśmy podziemną część biurowca. Wszystko pod specjalnym nadzorem dendrologicznym – mówi Arkadiusz Kowalski, kierownik budowy, Skanska.

Aktualnie na budowie pracuje około 50 pracowników. W szczycie robót, który przypadnie na sierpień – październik br. prace będzie wykonywało 200 pracowników.

Inwestycja realizowana jest zgodnie ze standardami zrównoważonego budownictwa. Wznosząc Arkada Business Park wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie i wysokie kompetencje w budowaniu tzw. zielonych biurowców, by spełnić oczekiwania klienta i przyszłych użytkowników – mówi Justyna Kobylarz, menadżer projektu, Skanska.

Arkada Business Park to zespół dwóch biurowców o docelowej powierzchni najmu ponad 22 tys. m kw, zlokalizowanych przy jednym z najważniejszych skrzyżowań w Bydgoszczy – rondzie Fordońskim. Inwestycja realizowana w duchu zrównoważonego i ekologicznego budownictwa – otrzymała certyfikat BREEAM z oceną very good oraz spełnia wytyczne biurowca klasy A. Inwestorem jest For 2 Sp. z o. o., spółka należąca do grupy holdingowej Arkada Invest, a generalnym wykonawcą firma Skanska.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą kompleksową fotorelacją inwestycji przygotowaną przez Pana Krystiana Dobosza prowadzącego blog „Bydgoszcz w budowie”: http://www.bwb.info.pl/2017/03/arkada-business-park-marzec-2017.html

Leave a reply - T H E M E - S H A R E D - O N - W P L O C K E R .C O M