wrz 01

Skanska generalnym wykonawcą I etapu Arkada Business Park

Informujemy, że Skanska S.A. została wybrana na Generalnego Wykonawcę I etapu kompleksu Arkada Business Park. Z dniem 1 września 2016 roku został przekazany teren inwestycji i rozpoczęto prace budowlane najważniejszego kompleksu biurowego klasy A w Bydgoszczy.

Skanska to wiodąca globalna firma zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską i lider na polskim rynku budowlanym. Arkada Business Park będzie kolejnym już zielonym projektem zrealizowanym przez Skanska. Firma jako generalny wykonawca realizuje dla swoje siostrzanej spółki Skanska Property Poland nowoczesne biurowce certyfikowane na najwyższym poziomie LEED, w siedmiu największych miastach Polski. Ma na swoim koncie już kilkanaście takich biurowców, w tym m.in.: Malta House w Poznaniu, Axis w Krakowie, Silesia Business Park w Katowicach, Atrium, Green Corner, Marynarska Point w Warszawie, Grunwaldzki Center, Dominikański i Green Day we Wrocławiu, Kapelanka w Krakowie czy Green Horizon w Łodzi.

Skanska jest największą firmą budowlaną w Polsce według raportu Deloitte „Polskie spółki budowlane 2016” oraz kilkukrotnym zdobywcą tytułu „Firma Budowlana Roku” w konkursie Eurobuild Awards.

Grupa Skanska jest jedną z 500 największych firm na świecie (według rankingu magazynu „Fortune”) i członkiem inicjatywy ONZ Global Compact. Historia firmy sięga 1887 roku. Początki działalności zagranicznej to rok 1897. Dziś Skanska to 43 tys. pracowników na wybranych rynkach rodzimych w Europie i w Ameryce Północnej. Siedzibą Skanska jest Sztokholm w Szwecji. Spółka jest notowana na sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NASDAQ OMX Exchange Stockholm). Dzięki połączeniu doświadczenia z zapleczem finansowym może podjąć się realizacji największych inwestycji biurowych, mieszkaniowych i projektów z zakresu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Działa zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Jest liderem rynku w zakresie jakości, zielonego budownictwa, bezpieczeństwa pracy oraz etyki w biznesie.

Leave a reply - T H E M E - S H A R E D - O N - W P L O C K E R .C O M