lis 30

Asseco Poland najemcą Arkada Business Park w Bydgoszczy

Asseco Poland, największy polski producent oprogramowania przeniesie się do najnowocześniejszego kompleksu biurowego w Bydgoszczy przy rondzie Fordońskim. Gigant branży IT zatrudni też wkrótce nowych specjalistów.

Arkada Business Park to najnowocześniejszy kompleks biurowy klasy A w Bydgoszczy. Łączna powierzchnia najmu I etapu to ponad 11 tys. m kw., docelowa powierzchnia najmu całego kompleksu to ponad 22 tys. m kw. Arkada Business Park to pierwsza biurowa inwestycja w Bydgoszczy i regionie, która otrzyma najbardziej popularny w Europie certyfikat środowiskowy BREEAM. Obiekt będzie charakteryzował się licznymi rozwiązaniami m.in. innowacyjną wentylację z odzyskiem ciepła i nawilżaniem pomieszczeń biurowych, nowoczesny system zarządzania budynkiem BMS, które będą przekładać się na oszczędności i komfort dla najemców. Doskonałe położenie powstającej inwestycji nad bulwarami, a zarazem przy głównym rondzie w Bydgoszczy z bardzo dobrze rozwiniętą siecią komunikacyjną zapewni work-life balance przyszłych najemców.

Asseco Poland zajmie aż trzy piętra o łącznej powierzchni ponad 3300 m kw. I etap Arkada Business Park, w którym siedzibę będzie miał bydgoski oddział firmy Asseco, jest pierwszą w regionie inwestycją biurową klasy A z ekologicznym certyfikatem BREEAM.

Jesteśmy dumni, że tak prestiżowy i wymagający klient jak Asseco docenił jakość naszego budynku. Arkada Business Park zapewni firmie wygodne i zdrowe środowisko pracy: łatwo dostępne komunikacją publiczną i oferujące wiele udogodnień w zasięgu ręki. Jesteśmy pewni, że pracownicy Asseco docenią zastosowane nowoczesne technologie, wysoką jakość przestrzeni biurowej oraz wyjątkową lokalizację nowego biura – mówi Jan Wawrzkowicz, Prezes Zarządu Grupy Holdingowej Arkada Invest. Decyzja Asseco o rozwoju w Bydgoszczy jest potwierdzeniem dużego potencjału miasta otwartego na sektor usług dla biznesu. Mam nadzieję, że władze Bydgoszczy będą pracować jeszcze mocniej nad przyciągnięciem nowych inwestorów z sektora nowoczesnych usług, tworząc miejsca pracy dla młodych wykształconych mieszkańców – dodaje.

Dużą wagę położono na komfort pracowników w biurowcu oraz zagwarantowanie wysokiego poziomu efektywności energetycznej budynków. Oczekiwany poziom osiągnięto dzięki zastosowaniu wydajnych systemów serwisowych (HVAC, oświetlenie) oraz przeszkleń i fasady, normalizujących wpływ warunków zewnętrznych na zużycie energii. Kolejnym ważnym celem było zminimalizowanie zużycia wody. Ograniczono również do niezbędnego minimum ruch samochodowy poprzez doskonały  dostęp do środków transportu publicznego i zaplecza dla rowerzystów – mówi Jakub Tomasik, Leasing Manager w grupie Arkada.

Arkada Business Park to zespół dwóch biurowców o docelowej powierzchni najmu ponad 22 tys. m kw, zlokalizowanych przy jednym z najważniejszych skrzyżowań w Bydgoszczy – rondzie Fordońskim. Inwestycja realizowana w duchu zrównoważonego i ekologicznego budownictwa – otrzymała certyfikat BREEAM z oceną very good oraz spełnia wytyczne biurowca klasy A. Inwestorem jest For 2 Sp. z o. o., spółka należąca do Grupy Holdingowej Arkada Invest, największego bydgoskiego dewelopera, a generalnym wykonawcą jest firma Skanska SA

Asseco Poland jest największą polską firmą informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od ponad 25 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie, dla firm z kluczowych dla gospodarki sektorów. Jest największym dostawcą nowoczesnych rozwiązań informatycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest obecne w ponad 50 krajach na całym świecie i zatrudnia przeszło 22.300 osób.

Leave a reply - T H E M E - S H A R E D - O N - W P L O C K E R .C O M