paź 27

Nowa koncepcja lobby recepcyjnego

Z przyjemnością prezentujemy nowy, odświeżony projekt recepcji w pierwszym biurowcu Arkada Business Park, przygotowany przez ANNA THUROW Architektura Wnętrz/ pracownia architektury URBICON.

„Arkada Business Park to obiekt osadzony w skontrastowanej przestrzeni. Z jednej strony przylegający do ruchliwych ulic, z drugiej zaś otwiera się na zieloną dolinę Brdy.

Kontynuując ideę obiektu, lobby recepcyjne Business Parku stanowi parafrazę współczesnego, uporządkowanego ogrodu miejskiego, łącząc naturę z przestrzenią zurbanizowaną. Surowy beton styka się ze ścianą z naturalnego mchu i drewnianymi okładziny hallu windowego. Przeciwwagę dla monolitycznej lady recepcyjnej (wykonanej z wielkoformatowych płyt gresowych) stanowi falujący sufit z płyt modułowych o lekkim charakterze. Różnorodność materiałów, spięta klamrą minimalistycznej architektury wnętrza, tworzy uporządkowaną przestrzeń o jasno sprecyzowanych funkcjach, gdzie użytkownicy obiektu w intuicyjny sposób identyfikują strefy przyjęcia, komunikacji oraz odpoczynku/poczekalni.

Powyższe elementy decydują o bezproblemowym użytkowaniu a trwałe i wysokiej jakości materiały o ponadczasowym charakterze zaprojektowanego przez nas lobby” – mówią Anna Thurow i Krzysztof Paszkowski-Thurow z ANNA THUROW Architektura Wnętrz/ pracownia architektury URBICON.

Arkada Business Park to zespół dwóch biurowców o docelowej powierzchni najmu ponad 22 tys. m kw, zlokalizowanych przy jednym z najważniejszych skrzyżowań w Bydgoszczy – rondzie Fordońskim. Inwestycja realizowana w duchu zrównoważonego i ekologicznego budownictwa – otrzymała certyfikat BREEAM z oceną very good oraz spełnia wytyczne biurowca klasy A. Inwestorem jest For 2 Sp. z o. o., spółka należąca do Grupy Holdingowej Arkada Invest, a generalnym wykonawcą jest firma Skanska.

Leave a reply - T H E M E - S H A R E D - O N - W P L O C K E R .C O M