maj 31

Grupa CIECH uruchamia w Bydgoszczy Centrum Usług Wspólnych

1 czerwca w Bydgoszczy swoje nowe biuro otworzy spółka Ciech Services, pełniąca funkcję Centrum Usług Wspólnych dla Grupy Kapitałowej CIECH. Na swoje biuro Grupa Ciech wybrała biurowiec Arkada Business Park, nowoczesną powierzchnię biurową, w której zatrudnienie znajdzie w początkowej fazie 40 osób, głównie specjalistów z obszaru księgowości i finansów. Obecnie prowadzone są procesy rekrutacyjne na istniejące wakaty, a w przyszłości skala działalności nowej spółki zlokalizowanej w Bydgoszczy może się zwiększyć.

 

„Pragniemy pogratulować Grupie CIECH utworzenia Centrum Usług Wspólnych w Bydgoszczy i dostrzeżenia potencjału w naszym biurowcu. Arkada Business Park to zaawansowany technologicznie ekologiczny biurowiec spełniający najwyższe standardy rynkowe, gdzie bezpieczeństwo danych, komfort użytkowników biurowca i ekologia są najważniejsze, a doskonała lokalizacja przy rondzie fordońskim jest ogromnym udogodnieniem dla pracowników.
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby w obecnych czasach sprostać wymaganiom i przygotować biuro dopasowane do potrzeb naszego partnera, w szczególności  zapewnić komfort wentylacji świeżego powietrza, które przechodzi przez kilkuetapowy proces filtracji i nawilżania zanim trafi do biur. Jesteśmy przekonani, że wysoka jakość przestrzeni biurowej w duchu odpowiedzialności za środowisko, a także inspirujący widok na rzekę i panoramę Bydgoszczy zostanie doceniony przez pracowników CIECH.”Jan Wawrzkowicz, Prezes grupy Arkada Holding, Dewelopera i właściciela biurowca Arkada Business Park.

CIECH Services to spółka tworząca centrum usług wspólnych – rozwiązanie powszechnie stosowane w międzynarodowych koncernach, posiadających działalności w wielu lokalizacjach i na wielu rynkach. Tego typu spółki świadczą m.in. usługi księgowe czy finansowe, a korzyścią dla firmy jest ustandaryzowanie na wysokim poziomie usług wewnętrznych i ujednolicenie procesów w organizacji, w celu osiągnięcia najwyższej efektywności. W Polsce działa ponad 1500 takich centrów, a ich wkład w tworzenie PKB Polski sięga nawet 3-3,5 proc.

Serdecznie gratuluję kolejnego etapu rozwoju Grupy CIECH. Cieszę się, że firma dostrzega i wykorzystuje gospodarcze atuty naszego miasta, wśród których można wymienić m.in. dobry klimat dla biznesu, kapitał ludzki czy dostępność nowoczesnych powierzchni biurowych. Istotne jest też profesjonalne wsparcie zapewniane inwestorom przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego. Życzę, aby Bydgoszcz oraz przestrzeń biurowa Arkada Business Park, którą wybrali Państwo na stworzenie swojego pierwszego Centrum Usług Wspólnych, były sprzyjającym środowiskiem dla efektywnego realizowania ambitnej wizji dalszego rozwoju Grupy Ciech – mówi Rafał Bruski, Prezydent Bydgoszczy.

Tworząc centrum usług wspólnych dla Grupy CIECH rozważaliśmy kilka lokalizacji. O wyborze zdecydowały mocne atuty Bydgoszczy, m.in. dostępność kadr, zaplecze akademickie czy środowisko przyjazne biznesowi. Nie bez znaczenia są również kwestie związane z lokalizacją i siecią dróg, a także fakt, że mamy bardzo dobre doświadczenia wynikające z funkcjonowania w Bydgoszczy spółki CIECH Pianki – mówi Rafał Czubiński, Prezes Zarządu CIECH Services i dyrektor zarządzający w CIECH S.A.

To kolejna spółka Grupy CIECH, której siedziba jest zlokalizowana w Bydgoszczy. Pierwszą jest CIECH Pianki – wiodący krajowy producent pianek poliuretanowych PUR i wysokiej klasy maseczek ochronnych klasy FFP2 i FFP3. Jak wynika z raportu EY[1], w 2018 roku bezpośrednie, pośrednie i indukowane efekty działalności Grupy CIECH wygenerowały w powiecie bydgoskim 46 mln zł wartości dodanej, ponad 200 miejsc pracy i około 2 mln zł dochodów do budżetów samorządowych. Liczymy, że dzięki zlokalizowaniu nowego biura w Bydgoszczy, ten wpływ jeszcze się zwiększy.

Nowoczesne usługi dla biznesu to istotny i wciąż rozwijający się w Polsce, mimo pandemii, sektor. Bydgoszcz znajduje się w gronie ważnych lokalizacji w kraju dla inwestycji z tego sektora. Jako „miasto otwarte na outsourcing” stało się miejscem funkcjonowania już ok. 60 centrów usług BPO, SSC, IT, R&D, a liczba miejsc pracy w tym sektorze obecnie sięga 11 500, z czego ponad 80% generują usługi IT, tworząc silną lokalną specjalizację. Coraz prężniej działają tu także centra finansowo-księgowe oraz contact centre. Główni przedstawiciele sektora w mieście rozwijają specjalistyczne procesy biznesowe i realizują projekty dla największych, globalnych firm IT, telekomunikacyjnych, ubezpieczeniowych czy automotive, potwierdzając najwyższy poziom świadczonych usług i kompetencji bydgoskich oddziałów.

Na tak dynamiczny wzrost lokalnego sektora BPO/SSC w szybkim tempie odpowiedział w ostatnich latach także rynek nowoczesnych powierzchni biurowych, których aktualne zasoby przekroczyły już 130 000 m2. Nowe biurowce przyciągają wysokim standardem wykończenia, lokalizacją w centrum miasta, łatwym dostępem do komunikacji publicznej, a także licznymi udogodnieniami technologicznymi czy możliwością zaaranżowania powierzchni według indywidualnych oczekiwań. Nie pozostaje to bez wpływu na atrakcyjność miejsc pracy, oferujących pracownikom podwyższony komfort i bezpieczeństwo.

Sektor BPO/SSC w realny sposób zmienia lokalną gospodarkę, zaś w branży F&A dostrzegamy duży potencjał do dalszego rozwoju nowoczesnych usług biznesowych w naszym mieście. Inwestycja Grupy Ciech potwierdza ten trend i dowodzi, że nasze miasto zapewnia przyjazne środowisko do prowadzenia biznesu, a dzięki zdywersyfikowanej gospodarce oferuje przedsiębiorcom stabilne warunki i pożądaną synergię kompetencji. Inwestycja Grupy Ciech to ambitny i perspektywiczny projekt, który przyczyni się zarówno do rozwoju Grupy, jak i dalszego wzrostu sektora BPO/SSC w Bydgoszczy – dodaje Edyta Wiwatowska, Prezes Zarządu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Arkada Business Park to budynek biurowy o 11 000 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu. Kompleks zlokalizowany jest przy jednym z głównych skrzyżowań w Bydgoszczy – rondzie Fordońskim.  Projekt realizowany w duchu zrównoważonego budownictwa otrzymał certyfikat BREEAM z oceną Very Good. Deweloperem i właścicielem Arkada Business Park jest For2, spółka należąca do Grupy Holdingowej Arkada Invest.